Howa M1100 Scoped Matte Green Bolt Action Rifle –
- Tactical/Varmint Style Synthetic Stock
- Rimfire Walnut Hunter now available
- Two- 10 rd Detachable Mags
- Oversize Tactical Bolt Handle
- Beavertail Forend

$549.99
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 18in |
| Finish | Matte |
| Sights | Scoped |
| Weight | 6.3lbs |
| Action | Bolt Action |
| Cartridge | 22 WMR (22 Mag) |
| Color | Green |
| Hand | Right |
| MPN | HRF22WMRGGP |
| Overall Length | 37in |
| Product Line | M1100 |
| Scope Included | Yes |
| Stock Material | Synthetic |
| Twist | 1:16in |
| Type | Rimfire |
Reviews
There are no reviews yet.