Howa M1100 Black Bolt Action 22 LR Rifle With Scope – This M1100 rimfire rifle comes with a tactical/varmint style synthetic stock and two – 10 round detachable magazines.
Features
- Oversize Tactical Bolt Handle
- Beavertail Forend
- 6.3lb
- Scope
$549.99
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 18in |
| Finish | Matte Blue |
| Sights | Drilled & Tapped For Scope Base |
| Weight | 9.7lbs |
| Action | Bolt Action |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Black |
| Grips | Black Tactical/Varmint Stock |
| Hand | Right |
| MPN | HRF22LRBGP |
| Overall Length | 37in |
| Product Line | 1100 Series |
| Scope Included | Yes |
| Stock Material | Synthetic |
| Threaded | Yes |
| Type | Rimfire |
Reviews
There are no reviews yet.