Henry Golden Boy Silver Fathers Day Edition Blued/Nickel Plated Lever Action Rifle – 22 Long Rifle – Henry’s tribute to Father’s Day, this lever action features nickel plated receiver with a Father’s Day engraving.
- Blued Octagon Barrel
- Half Cock

$699.99
| Capacity | 16+1 |
| Barrel Length | 20+1 |
| Lop | 14in |
| Finish | Blued/Nickel Plated |
| Stock | American Walnut |
| Sights | Iron Sights & Drilled & Tapped For Optics Rail |
| Weight | 6.75lbs |
| Action | Lever Action |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Overall Length | 38.5in |
| Twist | 1:16in |
| Type | Rimfire |
| Made in the USA | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.